Зелена карта (Грін карта) на авто онлайн

  Опубликовано: 09.02 14:58 | Метки: Подготовка к поездке

Тим, хто збирається у подорож за кордон на власному транспортному засобі, обов'язково потрібно оформити спеціальну страховку під назвою «Зелена карта» (Green Card). Грін карта на авто зараз доступна онлайн. Її отримання займе декілька хвилин, тож у публікації розповім, як оформити Зелену карту на авто та що для цього потрібно.

Содержание статьи:

Перш ніж переходити до теми «Зеленої карти» я б хотіла написати декілька порад, які можуть знадобитися у дорозі. Перед виїздом за кордон потрібно підготувати необхідні документи, без яких не обійтися. Окрім цього, потрібно звернути увагу на технічний стан автомобіля, та за потреби – відремонтувати. Ось наші рекомендації:

  1. По-перше, щоб подорож була легкою та без сюрпризів радимо перевірити транспортний засіб на справність. При необхідності замінити несправні деталі та ліквідувати пошкодження.
  2. По-друге, не завадить перевірити вимоги окремих країн щодо COVID-19. Ми трішки забули про епідемію, та вона нікуди не ділась.
  3. По-третє, придбати Зелену карту (Грін карту) на автомобіль.
  4. По-четверте, придбати медичне страхування для виїзду за кордон.

Документи, які потрібно мати для виїзду за кордон на автомобілі

Для власника автомобіля:

  • Посвідчення водія, яке відповідає міжнародним стандартам
  • Техпаспорт
  • Розпізнавальний знак України на авто (UA). На даний момент, необов'язково мати
  • Державний номерний знак на авто
  • Зелена карта

Для тих, хто не є власником автомобіля, також потрібно мати:

  • Довіреність на право водіння автомобіля з позначкою про дозвіл власника на виїзд за кордон
  • або тимчасовий реєстраційний талон на право керування автомобілем

Правила європейських країн вимагають наявності додаткового обладнання. У кожній країні перелік різний, але незалежно від законів, для безпеки варто мати в автомобілі:

  • вогнегасник
  • аптечку
  • світловідбиваючі жилети для всіх пасажирів
  • дитяче крісло, якщо ви подорожуєте з малюком
  • попереджувальний трикутник
  • запасний набір лампочок

Після невеликого, але важливого відхилення повертаюсь до «Зеленої карти (Грін карти) на авто.

Що таке Зелена карта

Зелена карта (Грін карта) це обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів, але лише у міжнародному форматі. На сьогоднішній день до системи «Зелена карта» входять 45 країн. Це всі країни Європи, а також Туреччина, Ізраїль, Марокко, Туніс та Іран.

Міжнародний страховий сертифікат «Зелена Карта» у всіх країнах-членах системи має уніфіковану форму. Її наявність є обов'язковою умовою для водіїв транспортних засобів, які виїжджають автомобілем до країн системи «Зелена Карта».

Будучи полісом міжнародного значення, він гарантує виплату компенсацій за заподіяну шкоду постраждалій стороні внаслідок дорожньої пригоди. Страховка знадобиться для будь-якої аварії за кордоном. Наявність закордонної автоцивілки обов'язково перевіряється на прикордонних пунктах представниками митної організації.

Зелена карта – особливості

Мінімальний період дії закордонної автоцивілки становить 15 діб, тому якщо ви плануєте виїзд за межі країни на машині, наприклад, на тиждень, то будьте готові сплатити страховку на 15 днів.

Грін карту краще придбати заздалегідь. Зараз її можна оформити онлайн. Але хто не встиг, поряд з прикордонними постами, дуже часто розташовуються мобільні офіси, де співробітники страхових компаній пропонують швидко оформити автострахування. У цьому випадку приготуйтесь, що Зелена карта буде коштувати дорожче, чим куплена заздалегідь.

Після оформлення закордонної страховки, крім оригіналу «Зеленої карти», власник транспортного засобу отримує також дві додаткові копії. Саме їх слід пред'являти та передавати постраждалій стороні у разі ДТП. Пам'ятайте, що оригінал завжди повинен залишатися при вас.

Як оформити Зелену Карту

Щоб заощадити час і гроші, можна оформити зелену карту онлайн, навіть перебуваючи в черзі на кордоні. Це можливо завдяки сервісу Hotline.finance. Процес покупки займає 5 хвилин, а готова страховка автоматично відправляється на email. Поліс доступний навіть, якщо ви вже за кордоном.

Нагадуємо, що раніше приймався лише паперовий бланк Зеленої картки. Але з перших днів війни МТСБУ погодив електронний формат договору.

Зазначимо, що поліс "Зелена карта" є договором міжнародного страхування. Вартість полісу залежить від:

  • типу транспортного засобу;
  • терміну дії договору страхування. Чим більший термін, тим вигідніша ціна;
  • країни в яку планується в’їзд на авто.

Для оформлення страхового полісу Green Card вам знадобиться:

  • паспорт;
  • ІПН;
  • код ЄДРПОУ, якщо авто зареєстроване на юр.особу;
  • техпаспорт транспортного засобу;
  • водійське посвідчення.

Процес оформлення займає декілька хвилин, тому якщо ви збираєтесь виїжджати за кордон, знайти час для укладання договору буде неважко.

Для замовлення страхового поліса необхідно:

  • Вказати бажану дату початку дії страхування та країни відвідування;
  • Вказати тривалість страховки

Якщо ви вирішили залишитись ще за кордоном, але ваш поліс Зелена карта вже закінчився, одразу оформляйте новий поліс! Ви можете оформити або продовжити термін дії Зеленої карти онлайн. Зелена карта одразу після оформлення потрапить в базу МТСБУ та в електронному форматі буде відправлена Вам на електронну адресу.

Багато скажуть, а якщо не купувати поліс? У разі відсутності поліса страхування ви можете отримати штраф від 1 тис. євро, поліція має право арештувати майно, можлива депортація, затримання водія до виплат повного відшкодування та заборона на наступні в'їзди. Окрім цього на кордоні без Зеленої карти вас не пропустять. Це обов’язкова умова.

Пам’ятка водіям у разі ДТП за кордоном

Надіюсь, не знадобиться, але потрібно бути обізнаним у разі чого.

  1. Увімкніть аварійну сигналізацію, виставте попереджувальний знак. У різних країнах його відстань від машини також різна. Вивчіть цей момент перед поїздкою.
  2. Одягніть світловідбиваючий жилет, перш ніж виходити з автомобіля (так, у низці держав ЄС є і така вимога).
  3. Зафіксуйте місце ДТП. Обов’язково сфотографуйте місце ДТП, пошкодження, держномери (та по можливості VIN) всіх авто.
  4. Викличте поліцію (не залишайте місце ДТП до її приїзду) та швидку допомогу постраждалим. Телефон у ЄС для надзвичайних випадків один-єдиний: 112. У низці країн, якщо постраждало лише «залізо», як і у нас, діє «Європротокол».
  5. Заповніть бланк сповіщення. Він називається Accident statement, форма єдина для всіх країн-учасниць Євросоюзу.
  6. Сфотографуйте дані страхових полісів інших учасників ДТП, передайте їм дані своєї «Зеленої картки». Сфотографуйте всі наявні документи.
  7. Повідомте Вашу страхову компанію про страховий випадок. Відповідно до п. «г» ст. 38 ЗУ про ОСЦПВ страхова компанія має право регресу (стягнути виплачене страхове відшкодування) до страхувальника/водія забезпеченого ТЗ, якщо він не повідомив письмово протягом 3-х днів про настання страхового випадку.
  8. Зазвичай страхові компанії по Зеленій карті вважатимуть за повідомлення у письмовому вигляді повідомлення на Viber чи заповнення спеціальної форми на сайті (уточніть окремо в конкретній СК).
  9. Повідомте про те, що сталося у бюро «Green Card» тієї країни, де сталася аварія.
  10. І в жодному разі не підписуйте жодних документів, якщо ви не розумієте, що саме в них написано.

Відгук. Якщо у вас залишилися питання, пишіть в коментарях. Окрім цього, якщо є що доповнити, будь-ласка, діліться своїм досвідом. Надіюсь, моя публікація «Зелена карта (Грін карта) на авто онлайн» стане в нагоді, та допоможе у подорожі за кордон. Приємних мандрівок!

Спасибо, что читаете наш блог. До скорой встречи на страничках нашего Дневника Путешествий.

Если Вам понравилась наша статья, поделитесь ссылкой с друзьями в социальных сетях:

Добавить комментарий

Сайт
Ошибка